Komunikaty

Powiatowe WOPR informuje, że wysprzedaje część sprzętu tj. kajaki z włókna szklanego (7 szt). Zainteresowanych prosimy o kontatkt z Pawłem Grabarczykiem

Powiatowe WOPR będzie organizować kurs KPP. Przewidywany termin to 01-05 lipiec 2015r. Kurs będzie odbywać się od 01-03 w godzinach popołudniowo wieczornych 04-05 cały dzień. Kurs będzie częsciowo dofinansowany, a koszt uczestnictwa to 400 zł dla członków Powiatowego WOPR i 500 dla pozostałych ratowników, recertyfikacja 250zł. Powiatowe WOPR zastrzega sobie prawo odwołania kursu spowodowane zbyt małą ilością zgłoszeń. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail pwoprbialobrzegi@wp.pl lub bezpośrednio do biura, do pani Izy Badowskiej w Białobrzegach ul. 11 Listopada 25G ( Tomczyński Hurt) do 15 maja 2015r. Wpłaty na konto do 31.05.2015r. Powiatowego WOPR tytuł wpłaty: Opłata za kurs KPP lub w biurze. Konto BS Białobrzegi nr 56 9117 0000 0022 5777 2000 0010

Od 1 maja ratownicy Powiatowego WOPR rozpoczynają prace w zakresie zabezpieczenia rzeki Pilicy. Będą to na razie dyżury na stanicy i patrole na wodzie w weekendy i dni wolne. Wszystkich członków zapraszamy do wspierania obecnością, radą oraz pomocą naszych działań.

Ogłoszenie o naborze kandydata prowadzącego zajęcia z dziećmi i młodzieżą na Stanicy WOPR w 2015 roku

 • Więcej
 • Kurs na instruktora kajakarstwa 14-15 marzec koszt około 450zł

  Bliższe informacje po nr tel. 32 733 00 21 lub606 314 661

  20.05.2014 Ostrzeżenie o wysokim stanie wody

   

  • Po ostatnich opadach raptownie podniósł się stan wód w naszym powiecie. Stan wody na Pilicy podniósł się około metr. Brzegi oraz okoliczne łaki i pola są podmokłe i grząskie. Prosimy o uważne poruszanie się na tych terenach, a szczególną uwagę prosimy skierować na dzieci.

   2013

  • W niedzielę, 23 czerwca 37-latek przebywał ze znajomymi na niestrzeżonym kąpielisku w Białobrzegach, około 200 metrów od starego mostu na Pilicy. Po godzinie 17 wszedł do wody, a potem zniknął z oczu znajomych. Więcej już nikt go nie widział.Ratownicy WOPR natychmiast ruszyli łodziami na miejsce wypadku.Tego samego dnia wszczęto poszukiwania, prowadzone było one także w poniedziałek rano. Brali w nich udział policjanci strażacy, ratownicy wodni. Wezwano także śmigłowiec. Do tej pory mężczyzny lub jego ciała nie udało się odnaleźć. Białobrzescy policjanci i ratownicy WOPR ostrzegają przed kąpielą w Pilicy, która po ostatnich opadach deszczu ma wysoki stan i płynie szybkim nurtem. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach jest to już kolejna tragedia na Pilicy. W piątek w Domaniewicach zginął mężczyzna, który płynąc skuterem wodnym uderzył w linę promu. Jest to również kolejna ofiara wody w regionie.

   

  • W środę 26 czerwca patrol Powiatoego WOPR w Białobrzegach w składzie Grzegorz Kawecki, Paweł Grabarczyk i Tomasz Tomczyński około godz 18.00 odnalazł w Pilicy na wysokości miejscowosci Brzeźce zwłoki mężczyzny (prawdopodobnie Pawła Kotlarskiego). WOPR w Białobrzegach nie ustawał w poszukiwaniach ciała tonącego od samego zdarzenia. Wraz z policją i strażą pożarną codziennie patrolował brzegi rzeki, aż poszukiwnia osiągnęły oczekiwany skutek. Do akcji poszukiwawczej został skierowny nowoczesny sprzęt w postaci helikoptera i łodzi z sonarami. W środę około godz 16.00 wypłynęła prywatna łodź jednego z członków WOPRu wraz z w/w załogą i po dwóch godzinach intensywnych poszukiwań zauważono w trzcinach ciało topielca. Powiadomiono policję i wszystkie służby niezbędne w takich przypadkach i na tym zakończono poszukiwania.

   

  • Powiatowe WOPR składa Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia i szczerego żalu z powodu smierci ratownika Pawła Kotlarskiego.

   

  Copyright © 2009 by WOPR Białobrzegi
  Wszystkie prawa zastrzeżone.